Regulamin

Niniejszy regulamin określa ogólne warunki i zasady korzystania z katalogu stron Strony.org znajdującego się pod adresem URL http://www.strony.org (zwanego dalej katalog). Kontakt z administratorem katalogu odbywa się poprzez formularz kontaktowy, do którego odnośnik (Kontakt) widnieje w prawym górnym rogu każdej strony katalogu.

Postanowienia ogólne

 • Korzystanie z katalogu możliwe jest wyłącznie po akceptacji niniejszego regulaminu. Brak akceptacji treści niniejszego regulaminu jest równoznaczne z brakiem możliwości korzystania z katalogu.
 • Podmiot korzystający z katalogu (dalej zwany jako użytkownik) potwierdza, że zapoznał się z treścią poniższego regulaminu oraz akceptuje jego postanowienia i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
 • Załączniki stanowiące integralną część niniejszego Regulaminu - Polityka Prywatności - opublikowana na stronie www.strony.org/polityka-prywatnosci oraz Polityka Cookies - opublikowana na stronie www.strony.org/polityka-cookies.
 • Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z katalogu zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami społecznymi i obyczajowymi, postanowieniami niniejszego regulaminu oraz zasadami netykiety.
 • Użytkownik dodając stronę ponosi odpowiedzialność za treść wpisu oraz mogące wyniknąć z tej treści konsekwencje prawne.
 • Zabronione jest wykorzystywanie katalogu do dystrybucji wszelkich materiałów chronionych przez polskie i międzynarodowe prawo autorskie oraz materiałów, których dystrybucji zabraniają przepisy prawa, obraźliwych, naruszających dobre imię osób trzecich.

Opłaty

 • Aktywacja strony: Dodanie strony do katalogu jest płatne. Opłata aktywacyjna jest pobierana za rozpatrzenie strony i nie jest zwracana w przypadku odrzucenia strony ze względów regulaminowych. Przed dodaniem strony należy zapoznać się z regulaminem katalogu, w przypadku wątpliwości można do nas napisać z zapytaniem czy dana strona zostania zaakceptowana. Koszt dodania strony w przypadku płatności przelewem to 2 PLN lub w przypadku płatności multikodem to 1,3 PLN - tutaj można kupić multikod (podane kwoty są ostatecznymi kwotami brutto).
 • Wyróżnienie strony: Dzięki wyróżnieniu strona będzie wyświetlana jako pierwsza na liście oraz będzie odznaczała się innym kolorem spośród 199 307 stron znajdujących się w naszym katalogu. Dzięki wyróżnieniu strona będzie dodatkowo wyświetlana na liście - Wyróżnione strony - do której odnośnik widnieje w stopce katalogu. Dzięki wyróżnieniu strona zostanie dodana do puli, z której 8 losowo wybranych stron jest prezentowanych rotacyjnie w stopce katalogu. Koszt wyróżnienia strony w przypadku płatności przelewem to 9 PLN lub w przypadku płatności multikodem to 5,85 PLN - tutaj można kupić multikod (podane kwoty są ostatecznymi kwotami brutto).
 • Płatności przelewem: Rozliczenia płatności przelewem na naszej stronie świadczone są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.pl. Dotpay to najbezpieczniejszy system obsługi płatności online. Stosowanie najnowszych technologii i rygorystycznych procedur sprawia, że Dotpay jest uznawany za najlepszy serwis obsługujący transakcje płatnicze sklepów internetowych, firm, jak i płatności między osobami fizycznymi. W przypadku dokonana prawidłowej płatności (opłata pobrana z konta) i braku aktywacji usługi, należy złożyć reklamację na stronie Dotpay.pl (jest to strona firmy obsługującej płatności w naszym katalogu).
 • Faktury VAT są wystawiane za wszystkie płatności dokonane poprzez system Dotpay.pl. W celu otrzymania faktury VAT należy podczas zamawiania usługi podać dane niezbędne do wystawienia faktury. W terminie 2 dni roboczych od momentu aktywacji usługi, faktura zostanie przesłana pocztą elektroniczną na adres email użytkownika. Na życzenie użytkownika faktura może być również wysłana w formie papierowej drogą pocztową, koszt wysłania faktury drogą pocztową to 10 PLN netto. Na życzenie użytkownika istnieje możliwość wystawienia duplikatu faktury, koszt wystawienia i wysłania duplikatu faktury drogą elektroniczną wynosi 5 PLN netto. Faktury są wystawiane bez podpisu wystawcy i odbiorcy; podstawą prawną do wystawiania takich faktur jest § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25.05.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. nr 95, poz. 798). Odbiorca faktury oświadcza, iż jako podatnik VAT jest upoważniony do otrzymywania faktur VAT oraz akceptuję przesyłanie faktur VAT w formie elektronicznej na podstawie § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17.12.2010 r. (Dz. U. z 2010 r. nr 249, poz. 1661).

Dodawanie/edycja stron

 • Akceptujemy tylko stronę główną, podstrony nie są akceptowane.
 • Tytuł strony musi być zwięzły oraz musi odnosić się do tematyki strony. Tytuł strony nie może zawierać tylko WIELKICH LITER, adresów email, adresów zamieszkania i adresów siedzib firm, numerów telefonów, a także znaków specjalnych i symboli, nie może rozpoczynać się również od ciągów liczb i powtórzeń.
 • Opis strony powinien krótko i zwięźle opisywać zawartość strony. Opis strony musi być zgodny z zasadami stylistyki i ortografii, nie może zawierać tylko WIELKICH LITER, nie może być zbiorem samych słów kluczowych. Opis strony musi być unikalny, nie akceptujemy opisów już wcześniej wykorzystanych w Internecie.
 • Słowa kluczowe należy oddzielić przecinkiem. Słowa kluczowe nie są obowiązkowe, jednakże są widoczne dla wyszukiwarek i ułatwią wyszukiwanie Twojej strony w Internecie.
 • Zacznij wpisywać nazwę kategorii, aby pojawiło się dopełnienie (kliknij tutaj aby przejrzeć listę wszystkich kategorii). Dla strony należy wybrać odpowiednią kategorię zgodną z tematyką strony, niepoprawne określenie kategorii może skutkować usunięciem strony.
 • W powyższym polu wpisz nazwę miejscowości lub nazwę państwa (jeśli nie jest to Polska). Zacznij wpisywać nazwę lokalizacji, aby pojawiło się dopełnienie (kliknij tutaj aby przejrzeć listę wszystkich lokalizacji). Dla strony można określić lokalizację (np. w której świadczysz usługi), wówczas strona będzie dodatkowo wyświetlana w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
 • Na podany adres email zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który należy kliknąć aby dokonać aktywacji, należy zatem zwrócić uwagę aby adres email był poprawny.

Dodawanie/edycja opinii o stronach

 • Za opinię przyjmuje się tekst zamieszczony przez użytkownika zawierający opis danej strony.
 • Aby dodać opinię należy wypełnić formularz znajdujący się na stronię będącej profilem danej strony. Adres email podany w formularzu nie jest widoczny na stronie internetowej. Na podany adres email podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość z hasłem umożliwiającym zmianę treści opinii oraz z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć aby opinia została aktywowana i była widoczna w katalogu.
 • Do katalogu można dodawać opinie pozytywne, negatywne lub neutralne. Każda opinia musi zawierać uzasadnienie potwierdzające charakter dodanej opinii. Opinie nie zawierające żadnego uzasadnienia (np. opinie o treści "strona źle działa" lub "nie polecam tej strony", itp.) będą usuwane.
 • Wyłączną odpowiedzialność za aktualność i wiarygodność opinii zamieszczonych przez użytkownika, w tym za rozpowszechnianie informacji naruszających prawa osób trzecich, ponosi użytkownik. Ponadto użytkownik oświadcza, iż jest świadomy, że zamieszczanie w katalogu treści naruszających prawa osób trzecich może skutkować jego odpowiedzialnością cywilną lub karną.
 • Zakazane jest umieszczanie w katalogu opinii, które naruszają obowiązujące przepisy prawa, a w szczególności: zawierających treści znieważające, zniesławiające, naruszające dobra osobiste opisywanych stron; zawierających treści niezgodne z zasadami współżycia społecznego; zawierających informacje z życia prywatnego osób trzecich; naruszających tajemnicę handlową, tajemnice przedsiębiorstwa, tajemnicę państwową, tajemnicę wojskową, tajemnice zawodową; zawierających wyrażenia powszechnie uznane za wulgarne; propagujących przemoc lub rasizm; zawierających treści reklamowe lub materiały promocyjne.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za dane prezentowane na swoich stronach, jeśli nie wie o ich bezprawnym charakterze, w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej informacji o bezprawnym charakterze danych, katalog niezwłocznie uniemożliwili dostęp do tych danych.

Do katalogu nie będą dodawane

 • Strony erotyczne oraz wszelkie inne strony przeznaczone dla osób pełnoletnich;
 • Podstrony oraz subdomeny domeny głównej, ponadto jedna strona może mieć tylko jeden Wpis;
 • Strony które naruszają dobra osobiste, krytykują, obrażają, w sposób negatywny opisują firmy, osoby, strony internetowe, itp.;
 • Strony o wyjątkowo niskiej zawartości merytorycznej (np. brak treści w ogóle, brak oryginalnej treści, treść skopiowana, w treści znajdują się tylko odnośniki do innych stron, toplisty, itp.);
 • Strony zawierające błędy, które utrudniają w znaczący sposób ich oglądanie w przeglądarce Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Opera;
 • Strony nie zawierające polskich wersji językowych;
 • Strony reklamujące strony konkurencyjne;
 • Strony w trakcie budowy lub modernizacji (dotyczy także for internetowych z niewielką liczbą tematów, serwisów ogłoszeniowych z małą liczbą ogłoszeń, itp.);
 • Strony których treść stanowią wyłącznie programy partnerskie;
 • Strony służące do manipulacji wynikami wyszukiwarek internetowych (np. katalogi seo, farmy linków, pseudo-blogi i inne tak zwane "zaplecze" pozycjonerskie);
 • Strony znajdujące się na darmowych serwerach;
 • Strony firmowe i sklepy internetowe, które nie zawierają pełnych danych firmy;
 • Strony nie posiadające własnej domeny (np. darmowe blogi, darmowe wizytówki firm, profile użytkowników i podobne działające w ramach innej strony internetowej);
 • Strony wymuszające rejestrację lub logowanie (np. fora internetowe, w których do czytania tematów wymagana jest rejestracja, sklepy internetowe z ukrytymi cenami/ofertą dla nie zarejestrowanych, itp.);
 • Strony zawierające wirusy, trojany, dialery i inne szkodliwe oprogramowanie oraz strony przekierowujące do niebezpiecznych stron;
 • Strony sklepów internetowych, strony firmowe bez podanych danych firmy (zgodnie z art. 21 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej);
 • Strony związane z zarabianiem w Internecie (upload plików, programy partnerskie, itp.);
 • Strony związane z programami wynagradzającymi użytkowników za klikanie reklam lub ofert, przeprowadzanie wyszukiwań, odwiedzanie witryn internetowych lub czytanie wiadomości poczty elektronicznej;
 • Strony związane z nielegalnym oprogramowaniem, hackingiem lub crackingiem (łamaniem zabezpieczeń/usuwaniem blokad oprogramowania);
 • Strony związane z hazardem lub kasynami;
 • Strony związane z promocją broni lub amunicji (np. broni palnej, noży bojowych, paralizatorów);
 • Strony związane z przemocą, nietolerancją rasową lub nawoływaniem przeciw jakimkolwiek osobom, grupom albo organizacjom;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją piwa oraz skoncentrowanego alkoholu;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją tytoniu oraz produktów związanych z tytoniem;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją leków na receptę;
 • Strony związane ze sprzedażą lub promocją produktów stanowiących podróbki, imitacje markowych wyrobów;
 • Strony związane ze sprzedażą lub dystrybucją wypracowań, prac studenckich, prezentacji maturalnych, itp.;
 • Wszelkie strony nielegalne, promujące nielegalne czyny, niezgodne z prawem lub naruszające prawa innych osób;
 • Wpisy napisane niedbale, zawierające wulgaryzmy, błędy ortograficzne, stylistyczne lub napisane w dużej części WIELKIMI LITERAMI;
 • Wpisy zamieszczone w nieprawidłowych kategoriach tematycznych;
 • Wpisy zamieszczone wielokrotnie o tej samej lub podobnej treści;
 • Wpisy zawierające treści pisane pod kątem pozycjonowania (np. nadmierne nasycenie słów lub wielokrotne powtarzanie słów);
 • Wpisy psujące charakter strony, np. zawierają znaki typu: !!!@@@!!!;
 • Wpisy zawierające treści skopiowane z innych wpisów, znajdujących się już w katalogu jak również treści, które były ewidentnie wzorowane na cudzym wpisie;
 • Wpisy sprzeczne z charakterem katalogu.

Zgłaszanie naruszeń

 • Użytkownik który uważa, że informacje o danej stronie lub opinie o danej stronie znajdujące się w katalogu mają charakter bezprawny, naruszają prawa osób trzecich lub są w jakikolwiek sposób sprzeczne z regulaminem katalogu, powinien zgłosić ten fakt do administratora katalogu.
 • Zgłoszenie dotyczące danej strony należy przesłać poprzez formularz - Usuń stronę - do którego odnośnik znajduje się na stronie profilu danej strony.
 • Zgłoszenie dotyczące opinii o danej stronie należy przesłać poprzez formularz - Zgłoś opinię - do którego odnośnik znajduje się przy danej opinii na profilu danej strony.
 • Zgłoszenie można przesłać również poprzez formularz kontaktowy, do którego odnośnik (Kontakt) widnieje w prawym górnym rogu każdej strony katalogu.
 • Zgłoszenie powinno zawierać dane zgłaszającego (imię i nazwisko), adres email, wskazanie rodzaju i zakresu naruszenia, podanie informacji umożliwiających zlokalizowanie adresu strony, na której widnieje treść będąca przedmiotem zgłoszenia, uzasadnienie zgłoszenia (potwierdzające słuszność zgłoszenia).
 • W razie uznania przez katalog zgłoszenia za wiarygodne, katalog uniemożliwi dostęp do treści będącej przedmiotem zgłoszenia.
 • Zgłoszenia są rozpatrywane w ciągu 48 godzin, na adres email podany w zgłoszeniu zostanie wysłana odpowiedź na zgłoszenie.

Postanowienia końcowe

 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za poprawność i aktualność wszelkich danych zawartych w bazach danych oraz za ich wybór lub przydatność do konkretnych celów; decyzje lub działania jakie użytkownik podejmie na podstawie danych zawartych w katalogu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe działanie mechanizmów katalogu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za korzystanie przez użytkownika z katalogu w sposób sprzeczny z postanowieniami niniejszego regulaminu.
 • Katalog nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez użytkownika spowodowane zagrożeniami występującymi w sieci Internet, a w szczególności włamaniami do systemu użytkownika, przejęciami haseł przez osoby trzecie czy zainfekowanie systemu użytkownika wirusami.
 • W przypadku, jeżeli katalogu w jakimkolwiek charakterze zostanie włączony w jakiekolwiek roszczenie, powództwo, proces, postępowanie, dochodzenie lub śledztwo, w związku z zamieszczeniem przez użytkownika danych w katalogu, wówczas użytkownik zwróci właścicielowi katalogu niezbędne wydatki (w tym koszty spraw sądowych i koszty zastępstwa procesowego) w miarę jak właściciel katalogu będzie ponosił takie wydatki w związku z postępowaniem. Użytkownik zobowiązuje się również zwolnić z odpowiedzialności, chronić oraz zabezpieczać właściciela katalogu w możliwie najszerszym zakresie dozwolonym przepisami prawa przed jakimikolwiek szkodami, roszczeniami, odszkodowaniami, zobowiązaniami oraz wydatkami powstałymi w związku z zamieszczeniem przez użytkownika danych w katalogu, a w przypadku gdy nie będzie to możliwe zwrócić właścicielowi katalogu wszelkie wypłacone odszkodowania.
 • Zabrania się pobierania do wtórnego wykorzystywania w jakimkolwiek celu, całości lub istotnej co do jakości lub ilości części bazy danych katalogu. Użytkownik nie może w sposób systematyczny i powtarzający się pobierać lub wtórnie wykorzystywać zawartości bazy danych katalogu. Katalog nie wyraża zgody na wykorzystywanie lub przetwarzanie informacji i materiałów zawartych na jego stronach.
 • Katalog nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści zamieszczanych Wpisów, dokładamy wszelkich starań aby Wpisy niezgodne z regulaminem, prawem lub w jakiś sposób naruszające porządek w katalogu były usuwane. Katalog nie jest w stanie kontrolować wiarygodności osób zamieszczających wpisy. Katalog nie bierze udziału w sporach powstałych między użytkownikami. Wszelkie nieporozumienia dotyczące treści Wpisów rozwiązują między sobą sami użytkownicy.
 • Katalog zastrzega sobie prawo do przekazywania odpowiednim organom (zgodnie z obowiązującymi przepisami) informacji mogących pomóc w zlokalizowaniu użytkownika, który zamieścił dany Wpis.
 • Rejestrując się w katalogu użytkownik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie podanych w formularzach danych teraz i w przyszłości, zgodnie z polskim prawem, w szczególności Ustawą o "Ochronie Danych Osobowych" z dnia 29.08.1997 r. (Dz.U. nr 133, poz. 833) oraz ustawą z dnia 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną".
 • Rejestrując się w katalogu użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną, zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z dnia 18.07.2002 r.) od właściciela katalogu, oraz innych firm związanych z nim ważną umową, niezamówionych informacji handlowych o promocjach i nowościach dostępnych w katalogu, a także innych informacji handlowych wysłanych przez katalog w imieniu własnym lub na jego zlecenie na adres poczty elektronicznej podany przez Użytkownika przy dokonywaniu rejestracji, w tym także po zakończeniu korzystania przez użytkownika z katalogu. Zgoda, o której mowa może być w każdej chwili odwołana.
 • Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania dalszych informacji handlowych za pośrednictwem poczty elektronicznej poprzez kliknięcie w służący do rezygnacji z otrzymywania informacji handlowych link znajdujący się w stopce każdej wiadomości e-mail.
 • Katalog zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian i modyfikacji niniejszego regulaminu. Zmiany regulaminu będą udostępniane użytkownikom na stronach internetowych katalogu.